OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.04.2018

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
15 kwietnia 2018 r.

  • III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna oraz Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Cały tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Niedzielne Nieszpory na godz. 14.20.
  • W poniedziałek przypada 91 rocznica urodzin Papieża-Seniora Benedykta XVI, a w czwartek 13 rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy szczególnie Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Przypominam, że w piątki od godz. 17.00 jest okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania ze Spowiedzi św.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – na spotkanie Dzieci Maryi.
  • Przyszłą Niedzielę, IV Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o francuskich współczesnych męczennikach oraz o tym, co chciał nam przekazać św. Paweł. Jest także kwietniowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie zaprasza na VI Targi Edukcji, Pracy i Kariery, które odbędą się na terenie hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (ul. Zamenhofa 5a) 19 kwietnia br. w godz. od 13.00 do 15.00.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Gozdek, Biolik, Otręba i Dziurosz. Dziękuję również tym, którzy pomogli w demontażu Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej. W Galerii na stronie internetowej pojawiły się już zdjęcia z przebiegu Triduum Paschalnego, na których możemy podziwiać świąteczny wystrój naszej świątyni.
  • Serdeczne podziękowania dla tych, którzy ciężko pracowali przy rozbiórce naszych starych toalet, a byli to: Pan Rafał Maryjosz – Firma Marmasz z Grzawej oraz nasi Parafianie – Firma Malcharek i Pan Rafał Piszczek.