OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.07.2018

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 lipca 2018 r.

• Dzisiaj Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach przeżywa swą Uroczystość Odpustową. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a Nieszpory o godz. 16.00. W związku z tym w naszej parafii dziś nieszporów nie będzie. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na remonty prowadzone w katowickiej Archikatedrze. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy NMP z góry Karmel, a 20.07 przypada III piątek miesiąca – o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież, które w czasie wakacji mają więcej czasu wolnego.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to niedziela szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców. W związku z przypadającym 25.07 wspomnieniem św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będzie tradycyjna zbiórka na środki transportu na misjach oraz możliwość poświęcenia swoich pojazdów.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w czasie wakacji mamy trochę więcej czasu wolnego, warto go poświęcić na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym m.in. piękne artykuły o szkaplerzu oraz o wierze Chorwatów.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielom Rodzin: Piszczek, Gruszka, Gruszka i Lebioda.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Odwiedzajmy piękne sanktuaria w kraju i za granicą.