OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2017

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2017 r.

• Dziś i przez cały najbliższy tydzień w kościołach odbywa się tzw. liczenie wiernych. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza Ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. Jana Kantego. Zachęcam do wytrwałości w modlitwie różańcowej oraz do pozostania w miarę możliwości na wieczornej Eucharystii. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o sklepach, które są w dni święte zamknięte i wcale nie bankrutują oraz o ochronie życia, która może być lepsza dzięki naszym podpisom. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Wciąż zbierane są podpisy popierające obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” – listy i sam projekt ustawy są wyłożone przy prasie katolickiej. Znajdziemy tam również kartki wypominkowe, na których możemy czytelnie wypisać imiona i nazwiska bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.
  • Muzeum Zamkowe organizuje koncert w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Pszczynie. Parafia Radostowice zaprasza na film „Teraz i w godzinę śmierci”. Ośrodek profilaktyczno-szkoleniowy w Katowicach zaprasza na rekolekcje „Jak mądrze kochać i stawiać granice”, a Sanktuarium w Pszowie na rekolekcje Maryjne. Szczegóły na plakatach w gablotce oraz na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Smusz, Czembor, Pogoda i Musiolik.