OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.03.2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 marca 2018 r. 

  • Rozpoczynamy dziś drugą część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyża – aż do Ceremonii Wielkiego Piątku. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
  • Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa. W roku poświęconym temu zacnemu Patronowi całego Kościoła chcemy ją przeżyć szczególnie głęboko, dlatego Msze św. odprawimy o godz. 8.00, 10.00 (w intencji wszystkich Józefów naszej Parafii) i o 17.00. Również tym dniu na godz. 10.00 Wójt zaprasza do GOK-u na szkolenie dotyczące dopłat do gruntów rolnych oraz nowych zasad bioasekuracji – szczegóły w gablotce.
  • W piątek, 23 marca, po Mszy św. wieczornej odprawimy wyjątkową Drogę Krzyżową ulicami Kryr – w tym roku przejdziemy ul. Wyzwolenia, Krętą, Nierad w kierunku Mizerowa i ul. Wyzwolenia powrócimy do kościoła. Wypominki za naszych zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Ci, którzy nie zdążą na parafialne nabożeństwo, mogą dołączyć do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Suszca po Mszy św. o godz. 20.00. Szczegóły na stronie internetowej – http://parafiakryry.pl/
  • Po zakończeniu Drogi Krzyżowej (ok. godz. 19.00), odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Mediolanu.
  • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm w czasie każdej Mszy św. – szczególnie uroczyste o godz. 10.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii (również na kwiaty do Bożego Grobu). Będziemy u nas gościć ks. Władysława Kolorza, który da okazję do spowiedzi wielkanocnej. Ks. Abp tradycyjnie zaprasza na godz. 14.00 młodzież do katowickiej Katedry. Parafia Suszec organizuje o godz. 17.00 na Koncert Pasyjny (szczegóły w gablotce).
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o Eucharystii pięknie i poruszająco sprawowanej przez św. o. Pio, a także podsumowanie pięciu lat pontyfikatu Papieża Franciszka. Jest także do nabycia Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano Misyjne Drogi.
  • Obok prasy są już do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Słomka, Gosek i Mrukwa.