OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.08.2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 sierpnia 2019 r.

  • Dziś Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi pielgrzymującymi do Piekar. Prośmy dla nich o dobrą pogodę oraz o obfite owoce pielgrzymowania.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek przypada wspomnienie NMP, Królowej, a w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Dożynek.
  • Korowód dożynkowy wyruszy już około godz. 13.00 od tegorocznych Starostów – Katarzyny i Jana Wróbel. Po Mszy św. dalsza część radosnego świętowania na parkingu obok szkoły. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o Wniebowzięciu Maryi oraz specjalny dodatek o 100 rocznicy I Powstania Śląskiego.
  • Trwa XIII Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz składam Rodzinom: Polok, Polok, Skorupka i Świerkot.
  • W imieniu organizatorów Dożynek proszę, aby do sprzątania na tę uroczystość przyszły rodziny mieszkające od kościoła w stronę Suszca, a sam kościół by posprzątać dopiero w sobotę, po skończeniu dekoracji.