OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.11.2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
18 listopada 2018 r.

• Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogiego, a w naszej Archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Witamy wśród nas ks. dra Krzysztofa Borowca oraz Scholę Gregoriańską Instytutu Muzykologii KUL pod dyrekcją pani prof. Beaty Bodzioch. Dziękujemy Muzykom Kościelnym, również naszym Organistom, za ich posługę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory. Parafia Suszec na godz. 17.00 zaprasza na koncert „Muzyka w Barwach Jesieni”, a parafia Kobielice na Mszę św. Młodzieżową o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylię – patronkę Muzyki Kościelnej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji wszystkich Organistów. W piątek Msza św. szkolna będzie odprawiana za wszystkich Ministrantów w związku ze wspomnieniem ich Patrona – św. Tarsycjusza. W sobotę wspominamy św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Na godz. 9.30 zapraszam Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przypominam, że 19.11 po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej – obecność obowiązkowa! 22.11 w Remizie odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. W dniach 23-25.11 w Pszowie odbędzie się spotkanie opiekunów Kręgów Apostolatu MB Pielgrzymującej. 24.11, po Mszy św. o godz. 17.00 młodzież zaprasza na wspólne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Szczegóły na plakatach w Gablotce.
  • Wójt Gminy Suszec informuje, że Urząd Gminy będzie czynny w sobotę 1.12.2018 w godz. 7.30-15.30, ale będzie nieczynny w Wigilię 24.12.2018.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Abp zaprasza na Odpust do Katedry. Przypada także 2 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Edwarda Słupika – Msza w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 10.00. Zapraszam do licznego udziału Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuły o tym, jak czytanie wpływa na przyszłość dziecka oraz o przygotowaniach do Panamy na Śląsku. Jest także L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Fojcik, Kumor i Pasieka.