OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.12.2018

IV NIEDZIELA ADWENTU
23 grudnia 2018 r.

• Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Jutro na Mszę o godz. 8.00 zapraszam zwłaszcza dzieci, które zgromadziły wszystkie obrazki na roratniej planszy. Okazja do spowiedzi od godz. 10.00 do 12.00. Gdy zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego wieczoru. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd.
  • Na godz. 23.15 zapraszam na czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Zapraszam na Msze św. przez całą Oktawę Narodzenia Pańskiego. W czwartek przypada Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – można przynieść do poświęcenia wino; w piątek obchodzimy Święto Św. Młodzianków. Na godz. 10.00 zapraszam szczególnie wszystkie dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo, będzie również losowanie głównej nagrody roratniej. Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Ze względu na odwiedziny kolędowe kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy nagłe można będzie załatwić w poniedziałek i środę po Mszy św.
  • Polecam prasę katolicką. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego aż 123 świąteczne strony z interesującymi artykułami oraz duży dodatek wigilijny z modlitwą, Ewangelią i kolędami – cena 8 zł. Przy prasie można jeszcze zaopatrywać się w opłatki oraz świece Caritas w cenie 5 zł. W zakrystii można też kupić ostatnie 2 bilety na koncert „Betlejem w Spodku” w cenie 60 zł.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na Święta składam Rodzinom: Buchta, Kotas, Morcinek oraz dwóm rodzinom Musiolik. Dziękuję także wszystkim, którzy zorganizowali, przywieźli, zamontowali i przyozdobili choinki.
  • Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom już teraz składam serdeczne życzenia Błogosławionych, spokojnych i pełnych Bożego Ducha Świąt!