OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2018 r.

  • Dziś przeżywamy dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla polskich misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed nabożeństwem można składać w zakrystii.
  • W środę swoje Urodziny obchodzi bp Marek Szkudło – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszam dodatkowo w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i okazja do spowiedzi, a o godz. 20.00 Eucharystia w ich intencji.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy wyjątkowo po rekolekcjach, czyli w trzeci piątek miesiąca – 16 marca, od godz. 9.00. Będzie to już okazja do spowiedzi wielkanocnej.
  • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • We wtorek, 6 marca, o godz. 19.00, Parafia Baranowice zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie – szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o samotności w gąszczu multimedialnych gadżetów oraz o modlitwie, która nieustannie towarzyszyła św. o. Pio.
  • Aby wspomóc szpitale na misjach, nasza Parafia włączy się w akcję zbierania i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego. Można go składać do 2 marca br. przy budynku gospodarczym (przy zewnętrznym garażu).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Kasprzyk, Jaszczak i dwóm rodzinom Klimek.