OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA
25 marca 2018 r.

   • Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy św. W Katedrze o godz. 14.00 tradycyjnie będzie modlić się młodzież Archidiecezji. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
   • Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.
   • Zbliża się święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejsze wydarzenie całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a swój szczyt ma w Wigilię Paschalną. Serdecznie zapraszam w te dni na uroczystą liturgię. Jest możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy spełnią zwykłe warunki odpustu i wezmą udział w Ceremoniach.
   • Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00.
   • W Wielki Piątek na godz. 10.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach rozpoczynającej się Nowenny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać do godz. 21.00. Od godz. 20.00 adorację poprowadzi młodzież. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Kościół zachęca także do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Kolekta w Wielki Piątek przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.
   • W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać od godz. 6.00 do 19.45 (z małą przerwą na sprzątanie kościoła w godz. 17.30-19.00). Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się o godz. 13.00, 15.00 i 17.00.
   • Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie tej uroczystej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na godz. 6.00 na Rezurekcję – szczególnie Strażaków i Poczty Sztandarowe. Uroczyste Nieszpory odprawimy o godz. 14.30. Nieszpory te kończą obchody Triduum Paschalnego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego.
   • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ostatni artykuł z cyklu o św. o. Pio, obrazek z modlitwą, którą on odmawiał oraz tekst pomocny w głębokim przeżyciu Triduum. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych i inne czasopisma.
   • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami Kryr, a szczególnie Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Nabożeństwa. Tradycyjnie zapraszam ich także do warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Niedzielę Palmową Rodzinom: Nowoczek, Fydrych, Witała i Stebel. W Wielką Sobotę na godz. 17.30 zapraszam kolejne dwie grupy Rodzin do posprzątania kościoła na Święta.
   • Okazja do Spowiedzi Wielkanocnej:
 • Wielki Poniedziałek – Wielka Środa: 16.00-17.55
  Wielki Czwartek:         8.00-10.00 i 16.00-17.50
  Wielki Piątek:              8.00-9.45 i 16.00-17.45
  Wielka Sobota:            7.00-9.00, 13.30-14.45 i 15.30-16.45.