OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
26 maja 2019 r.        

  • W VI Niedzielę Wielkanocną, w Dniu Matki odbywa się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pamiętajmy o pątnikach w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na ostatnie już Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20.
  • W tym tygodniu przypadają w Dni modlitw o urodzaje. Zapraszam do wspólnej modlitwy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15 – rozpoczęcie w kościele. W środę przypada Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek św. Jana Sarkandra, w piątek Święto Nawiedzenia NMP, a w I sobotę miesiąca Wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W piątek i w sobotę odbędzie się na Jasnej Górze VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, a ks. Wojciech Bartoszek zaprasza od 10 do 14 czerwca na rekolekcje Apostolstwa Chorych – szczegóły w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Pielgrzymka Archidiecezjalna Niewidomych do Piekar Śląskich. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o tym, w jaki sposób matki przyczyniły się do świętości swoich dzieci oraz o wyzwaniach, przed jakimi stoi Kościół w Polsce. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom dwóch Rodzin Otręba i Folek.
  • Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia wymiany naszych ławek. Proszę, abyśmy wspólnie dbali i troszczyli się o nowe, by mogły długo służyć następnym pokoleniom…