OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.01.2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA
27 stycznia 2019 r.

  • Dziś przeżywamy 661 Światowy Dzień Trędowatych. Duchowo łączymy się z Panamą, gdzie trwają Światowe Dni Młodzieży. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam do odwiedzenia pięknej szopki w Katowicach-Panewnikach. Dziś o godz. 14.00 będzie tam doroczna adoracja Apostolstwa Chorych. U nas na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • W poniedziałek wspominamy św. Tomasza z Akwenu, a w czwartek św. Jana Bosko. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. odprawimy o godz. 8.00, 15.00 i 17.00. W czasie każdej Eucharystii będą poświęcone gromnice, a na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyście poświęcę świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Dla dzieci dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 1 lutego od godz. 9.00.
  • Msza św. Młodzieżowa w piątek o godz. 20.00, przed nią spowiedź od godz. 19.15. Będziemy się modlić szczególnie w intencji uczniów klas VIII i III gimnazjum, którzy 4.03.2019 r. w naszej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk Abpa Wiktora Skworca. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi Dyrektor Apostolstwa Chorych – ks. dr Wojciech Bartoszek i przeprowadzi Parafialny Dzień Chorego. Zachęcam zwłaszcza chorych i starszych parafian do licznego udziału. Po każdej Mszy św. będzie specjalne Nabożeństwo z błogosławieństwem Lourdzkim. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o Światowych Dniach Młodzieży, o redukcji dzików, a także dodatek DVD z filmem Bóg nie umarł 2. Jest także Mały Gość Niedzielny L’Osservatore Romano.
  • Wójt Gminy Suszec zaprasza małżonków, którzy będą przeżywać Jubileusz 50 i więcej lat Małżeństwa do udziału w specjalnej Uroczystości. Pani Katechetka zaprasza 9 lutego na kulig do Istebnej. Szczegóły w Gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Góra, Kaczyński, Ksiądz i Jatczak.