OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2018

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
28 stycznia 2018 r.

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Na początku zimowych ferii prośmy też o Boże błogosławieństwo i bezpieczne podróże dla wszystkich, którzy już wypoczywają. Oby w tym czasie nie zapominali o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Otoczmy również szczególną modlitwą dzieci z Aleppo, które nie mogą się cieszyć beztroskim dzieciństwem. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Apostolstwo Chorych organizuje dziś adorację przy żłóbku w Panewnikach. Początek o godz. 14.00. Tych, którzy nie mogą tam się wybrać zapraszam na godz. 14.20 na parafialne, kolędowe nieszpory.
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, a w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św. odprawimy o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Eucharystii będą poświęcone gromnice, a na Mszy św. o godz. 16.00 uroczyście poświęcę świece Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W sobotę, we wspomnienie św. Błażeja, po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  • W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 2 lutego od godz. 9.00. Kancelaria parafialna w czasie zimowych ferii będzie nieczynna. Sprawy nagłe możemy załatwić po Mszy św.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  • Dziękuję Parafianom za serdecznie przyjęcie w czasie wizyty kolędowej, wspólną modlitwę połączoną z błogosławieństwem naszych rodzin. Wszystkie prośby, uwagi oraz nowe pomysły zostały zapisane, będą omówione na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i w miarę możliwości realizowane.
  • Parafia w Kobielicach organizuje od 23.06 pielgrzymkę do Włoch – są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na stronie internetowej parafii Kobielice.
  • Zarząd OSP w Kryrach zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze w sobotę (3.02) o godz. 17.00 w Remizie.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym już na wstępie niespodzianka – pożegnanie Redaktora Naczelnego. Znajdziemy także artykuł o mistyce, która jest dostępna dla wszystkich oraz o wyprawie polskich himalaistów na K2.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Waleczek, Małek i dwóm rodzinom Wolnik.