OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.06.2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 czerwca 2020 r.

  • W wakacyjnym czasie przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta – tzw. świętopietrze, będzie przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W środę zapraszam na Mszę św. wyjątkowo o godz. 17.00 – w intencji ks. Proboszcza z okazji 50 Rocznicy Urodzin. W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Przypominam, że – ze względu na pandemię – nie jest to obowiązkowe. Proszę o zgłoszenie chętnych (nawet, jeśli zawsze byli na liście) do czwartku w zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a pod kościołem odbędzie się zbiórka dla powodzian na Podkarpaciu.
  • Za wszystkie ofiary – te przekazywane w kościele, a także przelewane na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także tym, którzy już wyjaśniają kwestie opłat cmentarnych. Zachęcam pozostałych do sprawdzenia na naszej stronie w zakładce „Cmentarz”, jaki jest status grobów naszych bliskich. Przypominam także o nowej zakładce „Ofiara na parafię” – nawet będąc na wakacyjnym wyjeździe zawsze możemy wesprzeć potrzeby naszej wspólnoty.
  • Wszystkim którzy mogą wypocząć na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wyjazdy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia im udziału w niedzielnej Mszy św.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o tym, komu pandemia pomogła odnaleźć Boga oraz o mniej znanych sanktuariach maryjnych. Jest też Apostolstwo Chorych, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Małys, Gruszka i Polok.