OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.07.2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 lipca 2019 r.

  • Dziś duchowo łączymy się z mieszkańcami Sikowca, którzy przeżywają mały odpust ku czci św. Anny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, a w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  • W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Tradycyjnie przy obrazie Bożego Miłosierdzia będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. W tym dniu w Suszcu odbędzie się o godz. 19.00 pierwszy koncert festiwalu Fide et Amore. Cały repertuar znajdziemy w gablotce i na ulotkach.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 2 sierpnia, od godz. 9.00.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o bohaterskich siostrach zakonnych w czasie Powstania Warszawskiego oraz o zamieszaniu przy naborze do szkół średnich. Jest już sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Beer, Gruszka, Lukasek i Kołodziejczyk. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.