OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.12.2017

I NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2017 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Swoje postanowienia abstynencji możemy wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, którego Patronem jest św. Józef. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na koszty ogrzewania. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam na Nieszpory o godz. 14.20 połączone z Nabożeństwem trzeźwościowym.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie – zapraszam codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Po sobotnich Roratach będzie krótka zbiórka Ministrantów, nie będzie spotkań Dzieci Maryi.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Barbary – wszystkich Górników i ich Rodziny zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. W środę wspominamy św. Mikołaja, a w czwartek św. Ambrożego.
  • W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej, po której odwiedzimy chorych i starszych parafian. Jest to także patronalne święto Dzieci Maryi. Msza św. w ich intencji o godz. 17.00, połączona będzie z poświęceniem medalików (również dla Dzieci Pierwszokomunijnych). Po Mszy św. OSP Kryry zaprasza do naszej Remizy na uroczyste przywitanie nowego samochodu strażackiego. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post.
  • Za tydzień pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tym dniu Parafia Radostowice zaprasza na Bożonarodzeniowy Jarmark. Szczegóły na plakacie w Gablotce.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym polecam ciekawy artykuł o św. Józefie i o pogaństwie wśród nastolatków. Jest nowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z lampionem na Roraty i m.in. artykułem o strażakach oraz Karolowy Periodyk. W grudniu jest jeszcze kilka wolnych intencji – zachęcam do zamawiania.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej będzie można już zaopatrywać się w Świece Caritas oraz wigilijne opłatki.
  • Najbardziej obowiązkowym Ministrantem w listopadzie był Michał Larysz. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do równie gorliwej służby.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Marks, Nowoczek, Nowoczek, Czarnula i Folek. Dziękuję serdecznie za przygotowanie wieńca adwentowego i całej dekoracji.