OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09.2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 września 2018 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W poniedziałek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. W tygodniu różaniec o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30) poprowadzą dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Obecność prowadzących jest w danym dniu obowiązkowa. W I piątek, 5.10, w czasie Mszy św. szkolnej zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które przystąpią do I Komunii Św.
  • W poniedziałek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, a w piątek św. Faustynę Kowalską. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 5 października, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci w czwartek i piątek od godz. 17.00, dla młodzieży w piątek od godz. 19.15.
  • W sobotę, 6 października, odbędzie się wiele wydarzeń – m.in. Pielgrzymka „Żywego Różańca” do Katedry, Pielgrzymka Nauczycieli do Piekar i Czuwanie Młodych na Jasnej Górze. Szczegóły znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Zaproszenia”. Wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • Serdecznie dziękuję tym, którzy już zamówili Intencje Mszalne na rok 2019. Jest jeszcze sporo wolnych terminów. Kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach. Można także uregulować opłaty cmentarne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o małej-wielkiej świętej Teresce oraz o diecie dla seniorów. Jest nowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne. W przyszłym tygodniu do GN będzie dołączony film na DVD Sprawa Chrystusa.
  • Wójt Gminy Suszec w środę, 3.10.2019 r. o godz. 18.00 w GOK-u organizuje spotkanie dotyczące programu Czyste Powietrze (kwestie dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji), a GOPS w Suszcu zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej potrzeby utworzenia Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych (anonimowe ankiety są wyłożone przy prasie). Szczegóły tych inicjatyw znajdziemy w gablotce i na stronach internetowych.
  • W gablotce pojawiła się także oferta ciekawej pielgrzymki do Norwegii – chętni mogą już się zapoznać. Szczegóły wkrótce…
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Krzysteczko, Pytel i Kolarczyk.