OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI
31 marca 2019 r.

• Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale, a w piątek na godz. 17.15 na Drogę Krzyżową. Wypominki za zmarłych można składać w  zakrystii.
  • Przypominam, że od poniedziałku Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu I czwartek, piątek oraz I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi pół godziny przed Mszą św. dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.00 i w sobotę od godz. 16.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 5.04 od godz. 9.00 – będą to już ostatnie odwiedziny przed Wielkanocą.
  • W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi. Parafia Suszec zaprasza czcicieli Matki Bożej na Dzień Skupienia MTA, który rozpocznie się modlitwą i konferencją o godz. 10.00 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi w tym roku ks. dr Piotr Krupa MSF. Plan rekolekcji jest zamieszczony w gazetce, w gablotce i na stronie internetowej. Postarajmy się znaleźć czas nie tylko na naukę stanową, ale także na udział w Eucharystii i spowiedź – okazja pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym obok ciekawych artykułów znajdziemy dodatek zdrowotny Ziołowa apteka na wiosnę, a w nim o tym, jak odtruć organizm po zimie. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z naklejkami do wielkopostnego kalendarza, czasopisma Misyjne, kwietniowy nr Apostolstwa Chorych i nasz Karolowy Periodyk. Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas małe w cenie 6 zł oraz duże w cenie 12 zł.
  • 12 kwietnia br. odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa Dekanatu Suszec. Do wyboru są dwie trasy: 40 km oraz krótsza 23 km. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.edk.org.pl
  • Aby wspomóc szpitale na misjach, nasza Parafia włączy się w akcję zbierania i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego. Można go składać do 13 kwietnia br. przy budynku gospodarczym. Szczegóły w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Golda, Krawczyk i Drożdż.