OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2017

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2017 r.

  • Dziś w sposób szczególny za wstawiennictwem Świętej Rodziny polecamy Bogu wszystkie rodziny chrześcijańskie. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii. Na godz. 14.30 zapraszam na Nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok.
  • Jutro w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Nie będzie nieszporów. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach.
  • We wtorek wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), w tym dniu obchodzimy również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje.  W tym dniu przypada także Dies Episcopi – rocznica konsekracji naszego Metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca oraz jego Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory kolędowe, które poprowadzą Kolędnicy misyjni. Po nieszporach będzie można jeszcze złożyć przed kościołem swój dar na Misje. Młodzież bardzo dziękuje za serdecznie przyjęcie w Waszych domach, za życzliwość i ofiarność.
  • W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 5 stycznia od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Według polskiej tradycji aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni. W niedzielę Chrztu Pańskiego przynieśmy do kościoła świece, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest plan Kolędy. W niedzielę, 21 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Można to zgłosić w zakrystii. Obok znajdziemy także harmonogram odśnieżania – zapoznajmy się z nim i w miarę potrzeb, odpowiedzialnie podejmijmy to zadanie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Świć, Basta, Foks i Jurga.