OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.05.2018

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
6 maja 2018 r.

• W VI Niedzielę Wielkanocną usłyszymy zachętę do wprowadzania w życie przykazania miłości Boga i bliźniego. Dziś diakoni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecam ich oraz Ks. Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś o godz. 14.20. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje, dlatego Majowe rozpoczniemy o godz. 17.15, w pozostałe dni o zwykłych porach.
  • We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika.
  • W środę zachęcam do udziału w Mszy św. za zmarłego Ks. Edwarda Słupika z okazji 31 Rocznicy Święceń, a w czwartek – z okazji mojej 21 Rocznicy Święceń. Od piątku w ramach Nabożeństwa Majowego rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na krótką zbiórkę Ministrantów. O godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci przed I Komunią św., dlatego nie będzie spotkania Dzieci Maryi. Ks. Abp zaprasza do katedry na święcenia prezbiteratu.
  • W przyszłą niedzielę przypada już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 10.30 grupa 37 dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W Suszcu odbędzie się Odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.15. W naszym kościele o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam!
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o tym, jak mały Alfie został przez lekarzy skazany na śmierć i zjednoczył świat w modlitwie, a także o właściwym przeżywaniu w rodzinach I Komunii.
  • Parafia Baranowice zaprasza na Kurs NOWE ŻYCIE – od 11 do 13 maja br. Szczegóły na ulotkach, na plakacie w gablotce i na stronie internetowej.
  • Podatek rolny będzie kasowany u Pana Sołtysa w dniach 14 i 15 maja w godz. od 11.00 do 17.00.
  • Uczestnicy pielgrzymki do Mediolanu są proszeni o wpłacenie do 15 maja br. kwoty 100 euro – u pani Grażyny Gruszka albo w kancelarii parafialnej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Lukasek, Klimek, Beer i Gruszka.
  • W piątek zapraszam do posprzątania kościoła i obejścia rodziców dzieci, które w przyszłą Niedzielę przystąpią do I Komunii św.