Ogłoszenia duszpasterskie – 25.07.2010

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii

Dziś przypada wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców; w związku z tym po każdej Mszy św. będzie udzielane uroczyste błogosławieństwo kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Proszę stać przy samochodach, kapłan podejdzie do każdego.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania, chociażby na ten jeden miesiąc.

W czwartek, 29 lipca jest wyjazd na nocne czuwanie do Turzy Śl. Chętni mogą oczekiwać na autobus ze Suszca o godz. 17.45 na przystanku koło kościoła.

W niedzielę 22 sierpnia, po Uroczystości Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia, odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Parafia w Suszcu organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę. U nas w zakrystii do 1 sierpnia można się zapisywać na ten wyjazd, zapraszam i zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tej pielgrzymce.

Bardzo gorąco pragnę, aby w naszej Parafii powstała parafialna grupa Legionu Maryi. Chodzi o włączenie się katolików świeckich różnego wieku i płci z danej parafii w pogłębianie życia duchowego i posługę Kościoła. Zachęcam do zapoznania się z działaniem i duchowością Legionu Maryi przez zabieranie wyłożonych na stoliku z prasą ulotek. Wkrótce też zorganizujemy spotkanie z członkami Legionu Maryi ze Suszca, by mogła powstać taka grupa w naszej Parafii.

Zachęcam do składania ofiar do skarbonki Radia Maryja, która została odnowiona po ostatnim rabunku na początku lipca. Radio Maryja jest jedyną radiostacją, która chorym i starszym umożliwia regularny udział w codziennej Mszy św., różańcu i innych nabożeństwach, a najbardziej krytykują je ci, którzy go nie słuchają.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biały, Gruszka i Jakacki.