Ogłoszenia duszpasterskie – 7.03.2010

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Kapłani naszego dekanatu zbierają się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym, na które składa się konferencja ascetyczna, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i skromne braterskie spotkanie przy stole. W tym miesiącu gromadzimy się w Parafii Wniebowzięcia NMP w Studzionce. Prosimy o modlitwę o uświęcenie duchowieństwa posługującego w naszym dekanacie, byśmy byli dobrymi kapłanami.

Doskonałą formą dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu i przygotowania się do Świąt Wielkanocnych jest udział w parafialnych rekolekcjach, na które już dziś zapraszam. Poprowadzi je ks. Marek Gwioździk, wikariusz z Piotrowic. Rozpoczniemy je od przyszłej soboty przed IV Niedzielą Wielkiego Postu Mszą św. o 17.00. W sobotę po Mszy św. ok. 18.00 swoją naukę stanową będzie miała młodzież szkół ponad gimnazjalnych i pracująca. Niech każdy z nas wygospodaruje sobie wolny czas, by wziąć udział choćby w jednej nauce rekolekcyjnej i skorzystać z sakramentu pokuty. Równolegle z parafialnymi rekolekcjami będą przeprowadzone rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Plan rekolekcji szkolnych i parafialnych jest wywieszony w gablotce, jak też na naszej stronie parafialnej.

Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. i na Gorzkie Żale w niedziele po popołudniowej Mszy św., czyli ok. 14.20.

W zakrystii można nabyć świece wielkanocne – Paschaliki – jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. Dochód ten jest przeznaczony na cele Fundacji Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Pistelok, Skaźnik, Góra i Łakota.