OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018

UROCZYSTOŚĆ
NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
24 czerwca 2018 r.

• Wstawiennictwu św. Jana Chrzciciela powierzamy dziś naszą modlitwę. Duchowo łączymy się z parafialną pielgrzymką do grobu św. Karola Boromeusza w Mediolanie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Na godz. 14.20 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.
  • W czwartek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierana jest specjalna kolekta na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  • Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by przygotowali na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych – zwłaszcza udział w niedzielnej Mszy św.
  • Parafia Suszec zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystości 10-lecia pielgrzymowania kapliczek. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 30 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 10.00, następnie o godz. 12.00 uroczysta Msza św. Po mszy św. przejście do Ogrodu Maryi i dalsze świętowanie. Prosimy opiekunów kręgów o przyniesienie kapliczek do kościoła. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • W czasie pielgrzymki kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł jak dotrzeć z Ewangelią do dzisiejszej młodzieży, teksty o Mundialu i wiele innych ciekawych treści. Jest jeszcze wakacyjny Mały Gość Niedzielny oraz czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Jóźwiak, Stanisz i Świerkot.