UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
23 listopada 2025 r.
- Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy się kolejny Rok Liturgiczny i Jubileuszowy. W katedrze uroczysty odpust, połączony ze Światowym Dniem Młodzieży. Każdy, kto odmówi pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełni zwykłe warunki, może zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
- W poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. W środę swoje Urodziny obchodzi nasz Abp Andrzej Przybylski – otoczmy go gorliwą modlitwą. Także w tym dniu w Spodku monumentalne widowisko KATEDRA.
- W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.
- Za tydzień już I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam do złożenia świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczniemy kolejny rok duszpasterski pod hasłem: UCZNIOWIE MISJONARZE.
- Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zwłaszcza na pokrycie kosztów ogrzewania.
- Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o godności królewskiej Chrystusa oraz o kulcie św. Cecylii w dzisiejszym medialnym świecie. Jest jeszcze nowy, adwentowy Mały Gość Niedzielny, nowe czasopisma misyjne i nasza gazetka.
- Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Gołek, Kozber, Piszczek i Góra.
- W Starostwie Powiatowym w Pszczynie 2.12.2025 r. o godz. 9.00 odbędzie się szkolenie dla rolników poświęcone tematyce Krajowego Systemu e-Faktur. Więcej szczegółów na plakacie w Gablotce. Tam też znajdziemy plakat zapraszający do Muzeum Pamięć i Tożsamość.