II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam w związku z tym na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. W kulcie Miłosierdzia Bożego pomoże nam obraz Św. Siostry Faustyny, zawieszony koło obrazu Jezusa Miłosiernego, sprowadzony z krakowskich Łagiewnik
Przeżywamy dziś wielki dzień Beatyfikacji naszego Rodaka Papieża Jana Pawła II, w związku z tym, zapraszam na specjalną Mszę św. Dziękczynną o godz. 19.00, zamiast dzisiejszych Nieszporów, po której młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego pod kierunkiem P. katechetki Anny Wróbel przedstawi specjalny program multimedialny w ramach dziękczynnego czuwania.
Dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. Kolekta jest przeznaczona na cele charytatywne Parafii i Archidiecezji.
W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 16.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 16.30 Gimnazjum. Obchód chorych tradycyjnie w piątek 06 maja od godz. 09.00.
Rozpoczął się miesiąc maj, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w soboty po wieczornej Mszy św. i w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Przez cały Maj Msza św. w tygodniu, oprócz sobót, będzie o 18.00. W Maju, ze względu na Nabożeństwo Majowe we wtorki Msza św. będzie również o 18.00. W każdy piątek maja zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.
Dziękuję Panom Tadeuszowi Tomeckiemu, Feliksowi Borysiowi i Stanisławowi Grodoniowi pracującym nad dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu, a Pani Annie Smorzik za ułożenie kwiatów. Koło pomnika przed kościołem P. Jadwiga Czardybon z własnych bratków obsadziła klomb, za co też składam serdeczne podziękowania. Podziękowanie składam również Panom Piotrowi Szymikowi i pomagającemu mu Stanisławowi Gruszce za założenie nowej klapy do zsypu na węgiel na probostwie, uszkodzonej w czasie ostatnich remontów.
Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek. Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Kolon, Paszkowski i Stronczek. Jutro o godz. 09.00 zapraszam chętnych do rozbiórki dekoracji z Wielkiego Tygodnia.
Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę z Dziećmi Komunijnymi w sobotę 14 maja do Leśniowa i do Gidel. Zapisy przyjmowane są po Mszach św. w zakrystii.
Za tydzień w niedzielę w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15.