Dożynki 2019

Słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym dożynkom od samego rana. W barwnym korowodzie wyruszyliśmy od Starostów do parafialnej świątyni. Tam w uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa i za obfite plony ziemi, które pozwolił nam zebrać. Po Mszy św. dalsza część świętowania odbyła się na parkingu przy naszej szkole.
Serdeczne „Bóg zapłać” Starostom – Katarzynie i Janowi Wróbel oraz wszystkim współpracownikom. Za przyjęcie nas w swoim domu, za wspaniałe dekoracje w świątyni, za zorganizowanie i przewodniczenie całej uroczystości. W tym roku do pięknego wyglądu kościoła przyczyniły się niewątpliwie nowe ławki – dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania.

Dziękuję również Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, Orkiestrze, Organiście, Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym, paniom i dziewczętom w strojach regionalnych, chłopcom, którzy nieśli Koronę Żniwną i symboliczne kosy. Dziękuję Strażakom – za czuwanie nad bezpieczeństwem świętowania. Dziękuję wszystkim Parafianom i miłym Gościom, którzy wsparli to zacne dzieło i kulturalnie się bawili. Pielęgnujmy wszyscy tę piękną tradycję.Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.