I Komunia 2019

W Niedzielę Dobrego Pasterza – 12 maja 2019, grupa 9 dzieci naszej parafii przystąpiła do I Komunii św. Choć pod dzwonnicą oprócz pokropienia wodą święconą trochę pokropił nas deszcz, to i tak wszystko przebiegło pobożnie i uroczyście. Popołudniowe Nabożeństwo Majowe przygotowane przez dzieci było również wyrazem wdzięczności dla rodziców, pozostałych krewnych i pani Katechetki. Parafia otrzymała w prezencie od dzieci Ewangeliarz, który będzie odtąd służył w uroczystych celebracjach. Przez cały Biały Tydzień – mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała – dzieci wraz z rodzicami dzielnie uczestniczyły codziennie w Mszach św. i Nabożeństwach Majowych. Skutecznie wyprosiliśmy piękną pogodę na naszą ambitną pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. 18 maja, w 99 Rocznicę Urodzin św. Jana Pawła II, dziękowaliśmy w tym pięknym miejscu za to, że w pełni możemy korzystać z Eucharystii i prosiliśmy o wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Po Mszy św. ruszyliśmy zwiedzać pozostałe atrakcje stolicy Tatr. Między innymi na Pęksowym Brzyzku modliliśmy się przy grobie patrona kryrskiej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Giewont w zachodzącym słońcu zachęcał do pozostania na dłużej, ale musieliśmy ruszyć w drogę powrotną, by bezpiecznie dotrzeć do Kryr. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Uroczystości I Komunii oraz naszej pielgrzymki.Więcej zdjęć niebawem można już zobaczyć w Galerii. Dziękujemy pani Zofii Tchórz za udostępnienie swoich zdjęć.

Miłym dopełnieniem Białego Tygodnia był udział Małżonków naszej parafii w Eucharystii sprawowanej w katedrze w intencji Małżeństw przeżywających swoje Jubileusze oraz w intencji Abpa Wiktora Skworca, który świętował kolejną Rocznicę Urodzin. Nasz Ministrant i jego imiennik Wiktor, który również urodził się w tym dniu, miał zaszczyt przyłączyć się do Służby Liturgicznej i pięknie reprezentował naszą wspólnotę w tej Uroczystości.

Film z tej katedralnej celebracji można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=Q8wa2kFSt2w

a więcej zdjęć tutaj:

https://www.archidiecezjakatowicka.pl/temat/news/galerie/Jubileusze-malzenskie-w-katedrze-A-D-2019