OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.07.2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2020 r.

• W XIV Niedzielę Zwykłą Chrystus wzywa nas byśmy – utrudzeni i obciążeni – po prostu przyszli do Niego… Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a pod kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc powodzianom z Podkarpacia, o którą prosił nas Ks. Abp Wiktor Skworc. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy błog. Marię Teresę Ledóchowską, w środę św. Jana z Dukli, a w sobotę św. Benedykta.
  • Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce na Jasną Górę. Mszy św. 6 lipca, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Abp Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana w TVP 3.
  • W czwartek (9 lipca) po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30) odbędzie się w kościele spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary – te przekazywane w kościele, a także przelewane na nasze konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także tym, którzy już wyjaśniają kwestie opłat cmentarnych. Zachęcam pozostałych do sprawdzenia na naszej stronie w zakładce „Cmentarz”, jaki jest status grobów naszych bliskich. Przypominam także o nowej zakładce „Ofiara na parafię” – nawet będąc na wakacjach zawsze możemy wesprzeć potrzeby naszej wspólnoty.
  • Wszystkim, którzy mogą wypocząć na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wyjazdy zorganizowane, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udział w niedzielnej Mszy św.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. piękny artykuł o braciach Ratzingerach oraz naszej gospodarce w czasie pandemii. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom Stryjniak, Janduda i Waleczek.