OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.06.2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 czerwca 2020 r.

  • Trwając w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • O godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • Przypominam, że nie obowiązuje już dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii. Chociaż zostały zniesione ograniczenia liczby wiernych, nadal należy mieć zasłonięte usta i nos, Komunię świętą zalecamy przyjmować na rękę albo w sposób duchowy, a znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W środę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, w trzeci piątek miesiąca, poświęcony Bożemu Miłosierdziu, będziemy też przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje post piątkowy), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie uczniów klas VIII i ich rodziny – by razem podziękować za czas edukacji w Szkole Podstawowej. Po Mszy św. odbędzie się krótka próba przed Uroczystością Bierzmowania. Jeśli to możliwe zaprośmy także naszych świadków.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona również na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary – te przekazywane w kościele, a także przelewane na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także tym, którzy już wyjaśniają kwestie opłat cmentarnych. Zachęcam pozostałych do sprawdzenia na naszej stronie w zakładce „Cmentarz”, jaki jest status grobów naszych bliskich.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o Bożym Ciele oraz o tym jaka będzie szkoła po pandemii? Jest także Mały Gość Niedzielny, czerwcowy nr Apostolstwa Chorych, nasza parafialna gazetka, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w naszej skromnej procesji Bożego Ciała – Strażakom za niesienie baldachimu, panu Szafarzowi za prowadzenie śpiewu, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Pierwszokomunijnym i innym dzieciom, które sypały kwiaty oraz Dzieciom Maryi, które niosły swój Sztandar. Zdjęcia z procesji, za które także bardzo dziękuję, już można obejrzeć w Galerii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam rodzinom: Otremba, Golda i Waleczek. Dziękujemy również tym rodzinom oraz rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych za piękne kwiaty. Dzięki wielkie panu Benedyktowi Gruszka za regularne koszenie trawy za kościołem i na cmentarzu.