OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.10.2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 października 2023 r.

• W różańcowym miesiącu październiku, przez wstawiennictwo Królowej Pokoju powierzajmy Bogu naszą ufną modlitwę. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.15 zapraszam na Różaniec.
  • Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30 (w sobotę o godz. 16.30). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę NMP Różańcowej. Przypadają także I czwartek, piątek i sobota – w te dni okazja do spowiedzi dodatkowo od godz. 17.00.
  • W I piątek już przed modlitwą różańcową uroczyście pobłogosławimy różańce dzieciom, które chcą przystąpić do I Komunii Świętej.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 20.10.2023 r.
  • W sobotę 7.10.2023 r. w Piekarach odbędzie się pielgrzymka Nauczycieli, Katechetów i wszystkich pracowników Oświaty. Na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zachęcamy także do włączenia się w gorliwą modlitwę różańcową za naszą Ojczyznę.
  • Zachęcamy do odwiedzania Panteonu Górnośląskiego w Katowicach oraz naszych Domów Rekolekcyjnych. Przypominam, że zapowiedzi aktualnych wydarzeń, pielgrzymek, rekolekcji i innych atrakcji zawsze znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Zaproszenia.
  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który przypada 1.10, firma AUDIO-SŁUCH w Pawłowicach serdecznie zaprasza w październiku na bezpłatne badania słuchu oraz konsultację specjalisty protetyki słuchu. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny – a w nim artykuły o wielkim potencjale wspólnot parafialnych oraz o kryzysie na Lampedusie, Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne oraz Karolowy Periodyk.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gruszka, Stebel, Matejaszczyk i Biolik.