Ogłoszenia duszpasterskie – 3.04.2016

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam  po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia, stąd kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji.

Dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych.

Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone, stąd w tym dniu Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji tych wszystkich, którzy od tego dnia podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

W czwartek o godz. 17.45 w kościele będzie katecheza dla  Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców.

Dziękuję wszystkim pracującym nad  dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu i ozdobienie ich kwiatami. Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek.

Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Gajda, Piszczek, Szczypka i Urbaniec.