Ogłoszenia duszpasterskie – 15.09.2013

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwach za wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie w gazetach i w telewizji rzetelnych i zgodnych z prawdą informacji. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, poświęcony sprawom wychowania dzieci i młodzieży. Obchodzimy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W modlitwach pamiętajmy o tej tak ważnej intencji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów założenia bramy i przedniego ogrodzenia na cmentarzu.

Dziś też Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 11.30, Nieszpory o 16.30. U nas nieszporów nie będzie.

W środę, w Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży zachęcam młodzież do udziału w specjalnej dla nich Mszy św. o godz. 18.30 w intencji Młodzieży naszej Parafii.

Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Pragnę podziękować Panom Januszowi i Mariuszowi Orlewiczom za bezinteresowną pracę przy założeniu nowej bramy i przedniego ogrodzenia na cmentarzu. Na probostwie został też zasypany dół w piwnicy, po dawnym hydroforze, gdzie nieraz podciekała woda gruntowa. Za bezinteresowną pomoc, piasek i cement do wybetonowania piwnicy pragnę też podziękować Panu Piotrowi Gruszczykowi a za wykonaną pracę Panami Michałowi Tobiszewskiemu i Krzysztofowi Gwoździowi.

W zakrystii można nabyć kalendarze z Gościa Niedzielnego na rok 2014.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Forreiter, Piszczek i Szczepański.