Ogłoszenia duszpasterskie -26.01.2014

III NIEDZIELA ZWYKŁA

W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będą poświęcone przyniesione świece gromniczne. Święto to jest też obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kolektę przeznacza się w całości na zakony kontemplacyjne. Modlimy się też w intencji osób Życia Konsekrowanego, za zakonnice i zakonników.

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy w liturgii cykl Uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego, co wiąże się też z rozbiorem Bożonarodzeniowej dekoracji naszych domów i świątyń.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” dodatkowo płyta z najpiękniejszymi utworami Mozarta a w „Małym Gościu” ciekawa gra na drugi tydzień ferii.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Fojcik, Kumor i Sojka.