OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.01.2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
01 stycznia 2023 r.

• Dzisiaj w pierwszym dniu Nowego 2023 Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawiamy jak w każdą Niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Na godz. 14.20 zapraszam na Noworoczne Nieszpory Kolędowe.
  • W poniedziałek wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, a w piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje, poświęcimy także kadzidło i kredę, którą oznaczamy w czasie kolędy drzwi naszych domów. W tym dniu przypada także Dies Episcopi – czyli rocznica konsekracji naszego Metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca oraz jego Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą.
  • W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 20 stycznia od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy już obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Zapraszamy do odwiedzania największej w naszym regionie szopki w Katowicach-Panewnikach. Szczegółowy plan Adoracji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Tam również zamieszczony jest plan Kolędy. W niedzielę, 15 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić odpowiednio wcześniej.
  • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św. porannej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką obok świątecznego Gościa Niedzielnego, Małego Gościa L’Osservatore Romano możemy także – za darmo – przetestować inne czasopisma.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam 2 Rodzinom Pająk i Rodzinie Wilczek.
  • Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzę wiele błogosławieństwa Bożego, zdrowi i pomyślności w Nowym Roku!
  • Jeszcze raz dziękujemy Fundacji JSW za przyznanie naszej Parafii darowizny na realizację projektu: „Adaptacja byłej salki katechetycznej na Dom Parafialny w Kryrach”.