Ogłoszenia duszpasterskie – 01.06.2014

NIEDZIELA. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś też przeżywamy kolejne Święto Dziękczynienia w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie-Wilanowie, w tym roku dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Przypominam, że we wtorek 03 czerwca Młodzież z III klas Gimnazjum z naszej Parafii będzie miała swoją próbę przed Bierzmowaniem w Parafii Św. Mikołaja w Warszowicach o godz. 18.30. Potem będzie okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 16.30 – Szkoła Podstawowa a w piątek od 16.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Obchód chorych odbędzie się w piątek, 06 czerwca od godz. 09.00.

W czwartek 05 czerwca Młodzież z III klas Gimnazjum z naszej Parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania w Parafii Św. Mikołaja w Warszowicach o godz. 18.00. Sakramentu udzieli z mianowania Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca Ks. Prałat Stanisław Puchała. Zapraszam do udziału w tej uroczystości rodziców i bliskich bierzmowańców .

W piątek o godz. 20.30 zapraszam młodzież naszej Parafii na specjalną Mszę św. dla nich i za nich. Ciągle podkreślam, że wielu młodych w ogóle nie interesuje się tą Mszą św. lekceważąc tę formę duszpasterstwa dla nich.

W sobotę 14 czerwca o godz. 13.00 przyjadą do naszej Parafii ekipy ze Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, by przez akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pomóc Misjom katolickim w Afryce w budowaniu studni, szkół i szpitali. Przy organizowaniu zbiórek w naszej Archidiecezji „Kościół w Potrzebie” współpracuje z firmą ”Green Office Ecologic”, która posiada wszelkie wymagane prawem zezwolenia i dla szkół i firm daje pokwitowanie Kartę Przekazu Odpadów.
W związku z tym proszę chętnych Parafian, by przywozili taki zużyty sprzęt na parking od strony północnej naszego kościoła 1 godzinę przed wyznaczoną godziną zbiórki, by nikt nie rozkradł złożonego wcześniej sprzętu.

W przyszła niedziele, drugą miesiąca, odśpiewamy nasze tradycyjne Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP.