OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 sierpnia 2021 r.

 • Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym tradycyjnie wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Przy obrazie Bożego Miłosierdzia jest już wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
 • Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a po Mszy św. zbiórka Caritas na rzecz poszkodowanych w powodziach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
 • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 • W poniedziałek przypada tzw. odpust Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, a w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
 • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 20.08, od godz. 9.00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Kamieniu Śl. – Sanktuarium św. Jacka. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Wójt Gminy Suszec przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym, który możemy wypełnić w tym tygodniu (w środę i niedzielę), w budynku OSP Kryry. Więcej szczegółów w gablotce i na stronie Urzędu Gminy. Pan Sołtys zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 8.08.2021 o godz. 11.15 w OSP Kryry.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o św. Proboszczu z Ars, o wakacyjnych rekolekcjach oraz o ciągłym problemie z głodem na świecie. Jest również sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk i nowe czasopisma misyjne.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Orlik, Drożdż, Krawczyk i Otremba.
 • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.