OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2020 r.

• W dzisiejszą Uroczystość za wstawiennictwem naszych świętych Patronów prosimy, byśmy kiedyś dołączyli do ich grona. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam tylko do kościoła na Nabożeństwo za zmarłych.
  • Przypominam, że od 24 października br. znajdujemy się w strefie czerwonej. W kościołach może być 1 osoba na 7 m2, co w naszej świątyni daje tylko 35 WIERNYCH. Proszę o bezwzględne stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu. Osoby zamawiające intencję proszę o nieco wcześniejsze przyjście na Mszę św. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • Jutro, w Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. odprawimy wyjątkowo o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.20 odczytam Wypominki i odprawimy Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu do 8 listopada Wypominki będą odczytywane 40 min. przed Mszą św., a po nich pomodlimy się Różaniec za zmarłych.
  • Przypominam, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
    – nawiedzenie cmentarza przez CAŁY LISTOPAD połączone z modlitwą (choćby tylko w myśli) za zmarłych. Odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Chorzy i starsi mogą uzyskać go nawet w domu.
  • W środę przypada wspomnienie naszego patrona – św. Karola Boromeusza. W I czwartek listopada będziemy się modlić o nowe powołania, a chorych i starszych parafian odwiedzimy w I piątek (6 listopada) od godz. 9.00. Proszę o potwierdzenie chęci skorzystania w zakrystii lub telefonicznie.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć – ks. Tomasz Żołna, on również wygłosi kazania odpustowe. Zapraszam zwłaszcza poczty sztandarowe, Strażaków, Panie i dzieci w strojach śląskich. Zachęcam do korzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. ciekawy artykuł o Wszystkich Świętych oraz o Siostrach Boromeuszkach i naszym Patronie. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, czasopisma misyjne oraz Kalendarz na rok 2021.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na Uroczystość Wszystkich Świętych składam Rodzinom: Wojtas, Polok, Polok i Skorupka. Do sprzątania przed Odpustem zapraszam w piątek dwie kolejne grupy Rodzin oraz wszystkich chętnych do pomocy.