OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.01.2022

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
2 stycznia 2022 r.

  • Trwamy w radości okresu Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”. Po ostatniej Mszy św. zapraszamy na kolędowe Nieszpory.
  • W I czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. W tym dniu przypada także Dies Episcopi – czyli rocznica konsekracji Ks. Abpa Wiktora Skworca i Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą.
  • W kościele poświęcimy tradycyjnie kadzidło i kredę. W tym roku po każdej Mszy św. do wspólnego śpiewu kolęd zaprasza nas zespół Duo Performance – po kolędowaniu będzie można także kupić ich płytę. Więcej szczegółów znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  • W I piątek – jak zwykle okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się tym świątecznym wystrojem kościoła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. Jest jeszcze świąteczny Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano nowe czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym. Ofiary złożone przy ich okazji będą przeznaczone na remont dzwonnicy oraz ocieplenie probostwa i budynku katechetycznego.
  • Przypominam, że kancelaria parafialna w styczniu pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św.
  • Zachęcamy wiernych do przeżycia w Nowym Roku rekolekcji zamkniętych. Plan rekolekcji na cały rok w Brennej, Kokoszycach i Koniakowie podany jest na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzi-siejszą Niedzielę składam Rodzinom: Wilczek, Pająk i Paździor.