OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.02.2020

NIEDZIELA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO
2 lutego 2020 r.

 • Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie każdej Mszy św. będą poświęcone gromnice, a o godz. 10.00 uroczyście poświęcę świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na – ostatnie już – kolędowe Nieszpory.
 • W poniedziałek wspominamy św. Błażeja – udzielimy specjalnego błogosławieństwa, w środę św. Agatę – pobłogosławimy chleb i wodę, a w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 7 lutego od godz. 9.00.
 • W I piątek na Mszę św. szkolną zapraszam szczególnie uczniów klas VIII, którzy 30.03.2020 r. w parafii Imienia Maryi w Radostowicach przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Marka Szkudło. Po Mszy św. odbędzie się w kościele krótkie spotkanie.
 • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do tej grupy, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – głównie na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o radykalnym naśladowaniu Chrystusa, o kandydatach na prezydenta RP oraz o problemach dzieci i młodzieży z nadwagą. Jest też Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
 • Od 4 lutego w Żorach rozpoczyna się kolejna edycja KURSU ALPHA. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
 • Parafia Kobielice organizuje od 19 do 21.06.2020 wycieczko-pielgrzmkę do Zabawy, Komańczy, Kalwarii Pacławskiej i nad Solinę. Informacje na stronie internetowej parafii.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Czembor, Pogoda, Musiolik i Sojka.