OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.06.2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
2 czerwca 2024 r.

  • Trwając w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na odnowienie elewacji, które już niebawem rozpoczniemy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Dziś po Mszy św. o godz. 13.30 odprawimy nabożeństwo do NSPJ – jeśli pogoda pozwoli – z procesją wokół kościoła
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zachęcam do udziału w Mszach św. oraz w procesji wokół kościoła.
  • W tym tygodniu przeżywamy też I czwartek i piątek czerwca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo dla dzieci i Młodzieży od godz. 17.00. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do Służby przy ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla (początek o godz. 13.30), a w kościele kalwaryjskim w Piekarach – Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o konieczności obrony krzyża oraz tekst o ostaniej pielgrzymce do Piekar. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nowy nr naszej gazetki.
  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca br. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce i na stronie internetowej Wydziału.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękuję Służbie Liturgicznej, pani Organistce, Szafarzom za prowadzenie śpiewu, Dzieciom Pierwszokomunijnym i innym dzieciom, które sypały kwiaty, Pocztom Sztandarowym, Strażakom za niesienie baldachimu, latarni oraz czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Dziękuję za piękne zdjęcia, które możemy już obejrzeć w Galerii na naszej stronie.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam rodzinom: Nowoczek, Folek, Adamski i Wituła. Dziękuję także panu Sołtysowi za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci z Cmentarza.