OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.07.2017

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lipca 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za wszystkie ofiary w imieniu Kleryków i Przełożonych składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.

• poniedziałek obchodzimy Święto św. Tomasza, Apostoła, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.

• W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi (również dla dzieci i młodzieży) będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Ze względu na 3 Msze św., które będą odprawione w I sobotę miesiąca nie będzie już tradycyjnej Eucharystii o godz. 8.00. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszam na pozostałe Msze św.

• W czwartek 6 lipca 2017 r. odbędzie się 52 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 9.30. Szczegóły na plakacie w gablotce.

• Zachęcamy także do modlitewnej łączności z pielgrzymką dekanalną z Suszca. Msza św. w intencji Pielgrzymów przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Pani zostanie odprawiona w piątek 7 lipca, o godz. 9.30.

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to druga niedziela miesiąca – o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

• Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o masonerii. Jest także lipcowy numer naszej parafialnej gazetki oraz bogaty egzemplarz Apostolstwa Chorych, w którym zamieszczono relację z Archidiecezjalnej Pielgrzymki Chorych i ich Rodzin do Lourdes. Po Mszy św. zapraszam do zakrystii stałych czytelników, by opłacili prenumeratę Gościa Niedzielnego. Od 3 kwartału będzie to kwota 60 zł.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Szczypka i Urbaniec.