OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.07.2023

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 lipca 2023 r.

• W XIII Niedzielę Zwykłą Chrystus wzywa nas wszystkich byśmy pragnęli tego, co da nam życie wieczne. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, a w sobotę św. Jana z Dukli.
  • Przypadają także I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do gorliwej modlitwy o nowe powołania oraz do korzystania z Sakramentu Pokuty – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek miesiąca – 21 lipca od godz. 9.00.
  • W środę, 6 lipca br. odbędzie się 58 Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczyć abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. Będzie ona transmitowana na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim. Apostolstwo Chorych organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarem z Katowic.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o procesie beatyfikacyjnym s. Łucji oraz ciekawy tekst o Żelaznym Szlaku Rowerowym. Jest także Mały Gość Niedzielny, nowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i nasz lipcowy Karolowy Periodyk.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udziału w niedzielnej Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Biela, Młotek, Krówka i Świć. Dziękuję także za wykoszenie trawy wokół kościoła.