OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.10.2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 października 2022 r.

• W różańcowym miesiącu październiku przez wstawiennictwo Królowej Pokoju powierzajmy Bogu naszą ufną modlitwę. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec.
  • W tygodniu Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o godz. 16.30). Prowadzą je dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Siostry Faustyny Kowalskiej, a w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Przypadają także I czwartek i piątek miesiąca – w te dni okazja do spowiedzi dodatkowo od godz. 17.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w II piątek – 14.10.2022 r.
  • W sobotę 8.10.2022 r. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca, a w Piekarach pielgrzymka Nauczycieli, Katechetów i wszystkich pracowników Oświaty. W tym dniu na godz. 9.30 zapraszam do kościoła Ministrantów, a na 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjne, jesienne liczenie wiernych, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Różaniec w tym dniu poprowadzą kandydaci do Bierzmowania. Po tej modlitwie odbędzie się z nimi w kościele krótkie spotkanie, na które zapraszam także rodziców.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o tragicznych ekshumacjach na Ukrainie oraz wspomnienie o „aktorze Pana Boga” – śp. Franciszku Pieczce. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z silikonowym różańcem, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • W środę i czwartek (5-6.10) będziemy mogli włączyć się w akcję utylizacji sprzętu elektrycznego, który będziemy składać na parkingu za grotą Maryjną. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce i na ulotkach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Walczak, Fydrych, Stebel-Dziadek i Matejaszczyk. Dziękuję również tym, którzy włączyli się w akcję św. Krzysztof 1 gr za 1 km… Pieniądze naprawdę docierają do konkretnych ludzi potrzebujących na misjach, a do parafii dotarło podziękowanie, które zamieszczono w gablotce.