OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.01.2021

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
3 stycznia 2021 r.

  • Trwamy nadal w radości okresu Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Zachęcam też do oglądania transmisji Mszy św. z naszego kościoła, która od dzisiejszej niedzieli będzie tylko o godz. 10.00.
  • W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. W tym dniu przypada także Dies Episcopi – czyli rocznica konsekracji naszego Metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca oraz jego Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą. W tym dniu poświęcimy także kadzidło i kredę.
  • W I czwartek stycznia zachęcam do modlitwy o powołania.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które teoretycznie kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i zachowujemy świąteczny wystrój kościoła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. Świąteczny nr Gościa Niedzielnego już został sprzedany, ale możemy za darmo zabrać sobie gazetę Pomagamy Misjom. Jest też L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i nasza gazetka.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym. Msze św. w tygodniu (nawet we wtorek) będą odprawiane o godz. 17.00. Proszę, by przedstawiciele rodzin pojawili się w wyznaczonych terminach. W piątek, 29 stycznia, będzie Msza św. dodatkowa dla tych, którym obowiązki nie pozwoliły.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na Nowy Rok oraz dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Młotek, Dyrda i Gruszka.