OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 marca 2024 r.

• W III Niedzielę Wielkiego Postu warto zrobić sobie rachunek sumienia, jak wygląda moja gorliwość o Dom Boży. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zachęcam także do trwania w trzeźwości, podejmowania abstynencji i wpisu do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których modlimy się przed tym nabożeństwem, można wrzucać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Przypominam, że wierni, którzy odprawią Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale i spełnią zwykłe warunki, mogą zyskać odpust zupełny.
  • W poniedziałek przypada Święto św. Kazimierza. W I czwartek marca wypraszajmy gorliwie nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w piątek Msza św. w intencji Pań z okazji ich Święta.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Przyszła niedziela, to już IV niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Radości (Laetare). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o próbach okrojenia historii naszej Ojczyzny w nowym programie nauczania oraz o nowo wyświęconych diakonach naszej archidiecezji. Jest jeszcze Mały Gość, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka, w której zwróćmy uwagę na pełny plan Odnowienia Misji Świętych. Polecam również ulotki informujące o tym, komu możemy przekazać 1,5% naszego podatku.
  • Pojawiły się informacje o różnych rekolekcjach, dniach skupienia oraz innych okazjach pogłębienia naszej wiary. Więcej szczegółów możemy zawsze znaleźć na naszej stronie, w zakładce Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Sinka, Kolny, Krzych i Paszek.