OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 września 2023 r.

• Dzisiaj w katowickiej katedrze o godz. 14.00 odbędzie się Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00, odprawioną na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024. W czasie Eucharystii szczególnie powitamy Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła.
  • Również w poniedziałek, 4.09 – do godz. 21.00, za Grotą Maryjną będziemy mogli składać elektrośmieci, aby wesprzeć naszych misjonarzy.
  • W tym tygodniu w piątek przypada Święto Narodzenia NMP.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek (15.09) od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  • W tym tygodniu w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej (poniedziałek, środa i czwartek po Mszy św. wieczornej) będą nadal przyjmowane Intencje na rok 2024. Proszę także o uregulowanie opłat za wodę i wywóz śmieci na cmentarzu (30 zł od grobu). Dziękuję tym, którzy już pojawili się w tamtym tygodniu i proszę, by nie odkładać tego na listopad…
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do naszego Domu Parafialnego Ministrantów oraz wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 11.00 – Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę parafia Radostowice zaprasza na Odpust ku czci Imienia Maryi – Suma o godz. 11.00, a Nieszpory o godz. 14.30 (u nas nieszporów nie będzie). W tym dniu Ks. Abp zaprasza również na pielgrzymkę do Sanktuarium w Pszowie. Niedziela ta rozpocznie także Tydzień Wychowania. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o tym, aby zaufać dobrze prowadzonej katechezie oraz ciekawy tekst o tajemniczej wspólnocie Opus Dei. Jest także Mały Gość Niedzielny z artykułem o rodzinie Umów i zakładką-magnesem, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klepek, Kuźnik, Godowski i Paździor.
  • Dziękuję także wszystkim, którzy w sierpniu potrafili zrezygnować z alkoholu i dali świadectwo wpisując się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.