OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2023 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcam wszystkich, by postanowienia abstynencji wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i kolejny Program Duszpasterski pod znamiennym hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie –codziennie o godz. 17.00. W tym roku poprowadzi nas św. Franciszek. Na naszej stronie internetowej już pojawiła się ich zapowiedź oraz linki do roratniej piosenki, której można się nauczyć i radośnie śpiewać.
  • W poniedziałek, we wspomnienie św. Barbary na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam zwłaszcza Górników i ich Rodziny. Po Mszy św. w imieniu Rady Rodziców i uczniów naszej szkoły zapraszam Górników na krótki występ i poczęstunek w Sali Bankietowej Pod Gruszą.
  • W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, w I czwartek wspomnienie św. Ambrożego, a w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. Na Roraty zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Pobłogosławimy im uroczyście medaliki. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek (15.12). Nowe osoby proszę zgłosić do środy (13.12).
  • Ze względu na Roraty okazja do Spowiedzi będzie codziennie od godz. 16.20 do 16.50. Nie odkładajmy pojednania z Bogiem na ostatni moment.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna już zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuły o nałożeniu Paliusza naszemu Abpowi oraz tekst o tym, że Adwent to czas czuwania i nawrócenia. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i grudniowy nr naszej gazetki z Harmonogramem Odśnieżania.
  • Przy prasie katolickiej można zakupić Świece Caritas (mała w cenie 10 zł, duża – 15 zł) i wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże 7 zł).
  • Już dziś informuję, że kolęda w tym roku rozpocznie się po Świętach w tradycyjnej formie. Niebawem pojawi się jej szczegółowy plan.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam przedstawicielkom trzech rodzin Świerkot i rodziny Sąsiadek. Dziękuję serdecznie za przygotowanie i zamontowanie pięknego wieńca adwentowego oraz nowego, solidnego Lampionu.