OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.06.2017

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

4 czerwca 2017 r.

• W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Pod kościołem po Mszy św. będzie zapowiadana zbiórka na pomnik dla ks. Proboszcza Edwarda Słupika.

• Na godz. 14.20 zapraszam na Uroczyste Nieszpory, a od godz. 17.00 na nasz lokalny Kryrski Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się obok Groty Maryjnej. Zapewniamy ognisko, zimne i ciepłe napoje, słodycze dla dzieci oraz dobrą zabawę z muzyką na żywo. Rodziny niech zatroszczą się o bardziej konkretne jedzenie i bezpieczeństwo swoich pociech. Prosimy także w miarę możliwości o zabranie czegoś do siedzenia.

• W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła (jest to również Misyjny Dzień Chorych), a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, a w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się wygospodarować czas na tę modlitwę, która potrwa od godz. 8.30 do 20.00. O godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP. W tym dniu obchodzimy również 50 Rocznicę wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszej świątyni. Z tej okazji na godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

• Dziekan tegoż Wydziału zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Absolwenci podejmują pracę w szkole jako nauczyciele religii oraz w różnych instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.

• Trwają zapisy na dekanalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 1-7 lipca. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 9 czerwca po mszy wieczornej (ok. godz. 18.45) w Suszcu w salkach przy kościele. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się oraz wpłacenia zaliczki (50 zł).

• Polecam prasę katolicką – Gość Niedzielny przypomina, że już 6 czerwca br. na Krzeptówkach Biskupi zawierzą naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi, a premier Beata Szydło opowiada o kapłaństwie swojego syna.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Matyjaszczyk, Paździor i Młotek.