OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.07.2021

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
4 lipca 2021 r.

  • Dziś przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam, że od 20 czerwca, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Zapraszam wszystkich ochrzczonych do realnego udziału w Eucharystii.
  • W kościele może być zajęte 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
  • We wtorek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej oraz święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. W tym dniu odbędzie się 56. Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych na Jasnej Górze. Z racji trwającej epidemii, rekomendujemy, aby osoby chore i niepełnosprawne uczestniczyły w pielgrzymce duchowo – TVP3 o godz. 11.00 będzie transmitować Mszę św. z kaplicy Cudownego Obrazu.
  • W czwartek wspominamy św. Jana z Dukli.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o pięknych założeniach twórców Unii Europejskiej oraz specjalny dodatek dla Rolników. Jest już lipcowy nr Apostolstwa Chorych, nasza gazetka i L’Osservatore Romano.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by kierowali na piśmie żądanie umożliwienia dzieciom udziału w niedzielnej Mszy św.
  • Jest możliwość pielgrzymowania na Litwę w dniach 11-14.11.2021 r. Szczegóły na plakacie w gablotce i na naszej stronie internetowej w zakładce „Zaproszenia”. Zapisy u pani Katechetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Dajka, Wróbel, Biela i Baron.