OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.03.2017

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU5 marca 2017 r.

• Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości.
  • Kolekta dzisiejsza jest naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii.
  • Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.
  • Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Księga Trzeźwości znajduje się przy prasie katolickiej – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 do kościoła wszystkich Ministrantów, a o godz. 10.00 czekam na Dzieci Maryi, które obiecały, że przyniosą swoje instrumenty.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Panie z Zespołu Charytatywnego, aby jak zwykle przeprowadziły tę zbiórkę i z góry za to dziękuję.
  • Również w przyszłą niedzielę zapraszam na 9.30 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • Polecam prasę katolicką. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. ciekawy artykuł o 100-leciu objawień fatimskich, a także – w katowickiej części – sylwetki 9 nowych Diakonów. Do nabycia również „Apostolstwo Chorych” i „L’Osservatore Romano”.
  • Zachęcam również do nabycia naszego Parafialnego Miesięcznika – pod nowym tytułem: „Karolowy Periodyk”. Dziękuję tym, którzy pomogli go w tak krótkim czasie przygotować i powielić.
  • Dziękuję Panu Kierowcy – Józefowi Michnie, dzięki któremu bez problemu dotarłem do wszystkich naszych chorych i starszych Parafian.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Mocko, Przontka, Przontka, Czubin.