OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA
5 kwietnia 2020 r.

• Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzisiejsza kolekta byłaby przeznaczona na potrzeby naszej parafii… Za wszystkie ofiary przelewane na parafialne konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Młodzież może włączyć się „wirtualnie” w tradycyjne obchody Dni Młodych: #Palmowachallenge – szczegóły na stronie archidiecezji.
  • Przypominam, że w tym roku nie możemy uczestniczyć w liturgii Triduum w naszym kościele, korzystajmy jednak z transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych, których jest pod dostatkiem… Polecam zwłaszcza te internetowe z naszej Archikatedry w Katowicach.
  • Nie urządzamy Ciemnicy, adoracji Krzyża i Bożego Grobu. W Wielki Piątek zachęcam do adoracji Krzyża w swoich mieszkaniach.
  • W Wielką Sobotę nie będzie w kościele tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego sami możemy skorzystać z obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Jest on zamieszczony na parafialnej internetowej stronie oraz w naszej gazetce.
  • Zgodnie z zarządzeniem ks. Abpa w ciągu dnia (w godz. 9.00-16.30) kościół jest otwarty. Zachowując powszechnie znane środki ostrożności możemy zajrzeć i się pomodlić.
  • Polecam prasę katolicką. Gość Niedzielny jest dostępny w internecie… W przyszłym tygodniu pojawi się specjalny podwójny nr świąteczny. Będziemy mogli go kupić przy wejściu do kościoła. Jest także nasza gazetka, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano oraz czasopisma misyjne. Możemy też zaopatrzyć się w Wielkanocne Paschaliki Caritas – oby zapłonęły we wszystkich rodzinach naszej parafii w czasie transmisji Wigilii Paschalnej.
  • Na naszej stronie możemy przeczytać List Pasterski Ks. Abpa oraz tekst Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski. Możemy także posłuchać ważnych ogłoszeń dotyczących Triduum i obecnej trudnej sytuacji, z których większość możemy zastosować także w naszej wspólnocie… Wszystkich zachęcam do wytrwałej modlitwy zwłaszcza o godz. 20.30.
  • Kancelaria parafialna jest nieczynna. W każdej ważnej sprawie zachęcam najpierw do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.
  • Parafia, jak wielu z nas, została całkowicie pozbawiona dochodów, dlatego polecam życzliwej pamięci nasze konto parafialne. Bóg zapłać tym, którzy już zaczęli w ten sposób wspierać naszą wspólnotę.
  • Nr konta – ING: 20 1050 1315 1000 0023 0515 1538
  • Najnowsze decyzje naszych kościelnych władz możemy śledzić na bieżąco na stronie Archidiecezji oraz na stronie Episkopatu: https://www.archidiecezjakatowicka.pl , https://episkopat.pl/